Hırvatistandaki Dünya Mirasları Sergisi 3 Ocakta Açılıyor
banner31

03-25 Ocak 2014

Hırvatistan coğrafi açıdan küçük bir ülke olmasına rağmen kültür mirası ve doğal güzellikleri açısından oldukça zengindir. "Hırvatistandaki Dünya Mirasları" sergisi HIRVATİSTAN Başkonsolosluğu ve BEYOĞLU BELEDİYESİ işbirliği ile UNESCO Dünya Mirasları listesinin de dâhil olduğu yedi Hırvat bölgesi ile ilgili özenle seçilmiş fotoğrafları İSTANBULlu sanatseverler ile buluşturacak. Sergi, 3 – 25 Ocak 2014 tarihleri arasında BEYOĞLU BELEDİYESİ Sanat Galerisinde ziyaret edebilinir.

Adriyatik kıyısındaki antik şehirlerin çoğunluğunu oluşturduğu sergide; Romen İmparator Diocletianın Kalesinden gelişen Split şehrini, eski şehir Dubrovnik ve Trogiri, Bizans kökenli Poreč kentindeki Eufrasius Bazilikasını, Šibenikte ki Rönesans döneminden kalma Sveti Jakov Katedralini görme imkânına sahip olacaksınız. Ayrıca günümüzde de hala kullanılmakta olan Hvar adasındaki antik tarım alanı Stari Grad Ovasını ve birbiriyle bağlantılı turkuaz renkli GÖLLER ve şelalelerin muhteşem bir görsel ŞÖLEN sunduğu dağlık bölge de ziyaretinize keyif katacak.

Bir müze uzmanın dediği gibi – "Bu serginin HIRVATİSTANın dünya miraslarına olan katkısını ve bu mirasların gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktaki çabasını göstermektedir."

07 Ocak 2014 Salı saat 18.30da, Hırvastistan Büyükelçisi Dražen Hrastić tarafından açılışı yapılacak sergiye tüm sanatseverler davetlidir!


Açılış: 07 Ocak 2014 Salı Saat:18.30
Yer: BEYOĞLU BELEDİYESİ Sanat Galerisi
İstiklal Cad. No:217

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×