25 Kasım 2014 Salı

CHPden Öğretmenlere Nöbet Ücreti Ödenmesi İçin Kanun Teklifi

Yunus Emre - Aşkın Sesi Filminin Galası, Eskişehirde Yapılacak

YUNUS EMRE - AŞKIN SESİ FİLMİNİN GALASI, ESKİŞEHİRDE YAPILACAK - Anadolunun yetiştirdiği en büyük evliyalardan, düşünür ve halk ozanı Yunus Emreyi ve onun ilahi aşkını anlatan filmin ilk galası 4 Ocak 2014de Eskişehirde gerçekleştirilecek.

26 Aralık 2013 Perşembe 20:33
Bu haber 34 kez okundu
Yunus Emre - Aşkın Sesi Filminin Galası, Eskişehirde Yapılacak

Anadolunun yetiştirdiği en büyük evliyalardan, düşünür ve halk ozanı Yunus Emreyi ve onun ilahi aşkını anlatan "Yunus Emre - Aşkın Sesi" filminin ilk galası 4 Ocak 2014de Eskişehirde yapılacak. Film, 10 Ocak 2014ten itibaren Türkiyede vizyona girecek.

Sevgi, hoşgörü ve barış felsefesiyle insanları etkileyen Yunus Emrenin hayatını konu alan film, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamındaki kalıcı eserler projesi çerçevesinde hayata geçirildi.

Hazırlıkları yaklaşık 3 yıl süren Yunus Emre filmi, toplam 15 farklı ilde, dört mevsimde çekildi. Film, Anadolunun renklerini yansıtırken setlerin kurulduğu bölgelerde halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

Yönetmenliğini, Kürşat Kızbazın yaptığı "Yunus Emre - Aşkın Sesi" filminde Yunusu Devrim Evin canlandırıyor. Filmde, Burak Sergen, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Ahmet Mekin, Bülent Emin Yarar, Sinan Albayrak, Suna Selen, Nesimi Kaygusuz, Tamer Levent ve Nilay Cafer de rol alıyor.

Galası 4 Ocak 2014te Anadolu Üniversitesi Sinema Salonunda saat 19.00da yapılacak filmin, Ankara Galası 7 Ocakta, İstanbul Galası ise 8 Ocakta gerçekleştirilecek.

Filmin vizyona girme tarihi ise 10 Ocak 2014. - Eskişehir

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Takımlısınız ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV